понеділок, 11 грудня 2017 р.

Яскраве явище жіночої поезії

Моим стихам,как драгоценным винам,   Настанет свой черед
                                                                     М.Цветаева
 З якою впевненістю написала ці рядки більше 100 років тому російська поетеса «срібного століття», цариця російської поезії Марина Цвєтаєва. Непокірна, незалежна, рішуча, вона була взірцем твердості духу і сили майстра. Їй було важко не тільки тому, що вона була жінкою, а й тому, що доля завдала їй стільки важких випробувань .
          Марина Цвєтаєва! Самотній дух поезії Срібного століття! Найбільший поет однієї з найбільших поетичних епох. Жінка трагічного життя з трагічним кінцем...
        Що ж дало змогу цій жінці здійнятися у своїй творчості до вершин?
          Напевно, розгадку цієї таємниці й намагалися відкрити  для себе шанувальники поезії – учні 11 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 (класний керівник Токміна  А.В.).
         07 грудня 2017 року відбулася літературна вітальня , присвячена 125 річниці від дня народження М.Цвєтаєвої  під керівництвом бібліотекаря школи Чугріної М.М.



       Ведучі заходу Громовий М., Почепцова Д. поступово відтворювали кожну сторінку її життя, зачитували спогади поетеси, коментували уривки із фільмів про життя М.Цвєтаєвої.
        Так глядачі дізналися про музику у формуванні особистості майбутньої поетеси, вплив поезій О.Пушкіна, тему кохання, роки еміграції та тяжке повернення на Батьківщину.
      Захід проводився в такий спосіб, аби читання поезій не перетворилося на формальність. Вірші, які читали учні, «прозвучали», «запали в душу», вони їх пережили.
     Окрім підготовки виразного читання, учні унаочнили зміст творів, також відповідно оформили залу, доречним був  зовнішній вигляд та аксесуари, а також музичний супровід та ілюстративне тло.
    Вірші М.Цвєтаєвої мелодійні, задумливі, чарівні,  нагадують маленькі музичні п’єси. До них зверталися композитори, і тоді вони перетворювалися у дивні романси. На заході прозвучали романси «Мне нравится, что вы больны не мной…»  у виконанні заступника директора з навчально- виховної роботи Коваль З.М. та «Генералам двенадцатого года»,який виконала викладач музичної школи Гудкова В.М.


    Підвищена увага до заходів подібного типу пояснюється тим, що виразне читання – один з найкращих методів аналізу, а коли весь клас по черзі декламує чудові вірші, створюється незабутня атмосфера, яка запам’ятовується й стимулює учнів як до поетичного слова, так і до літератури взагалі .

   Поезія Марини Цвєтаєвої продовжує жити в нашій свідомості, тому що вона прекрасна, народжена талантом і натхненням.


Немає коментарів:

Дописати коментар